Filipinli Bakıcı: Kraliyet Dadısı Olduğunu Biliyor Muydunuz?

İngiltere (Birleşik Krallık) Galler Prensi William hem de Prens Harry’ye dadı olarak bakıcılık yapan ve daha sonraları ise anneleri Prenses Diana için yalnızca çalışan güvenilir kişinin Araceli Lillie Piccio isimli Filipinli bakıcı olduğunu biliyor muydunuz? Gerçek kraliyet dadısının bir filipinli bakıcı olmasının bir çok nedeni arasında filipinli bakıcıların temel özellikleridir. 

Kraliyet Dadısı: Filipinli Bakıcı “Araceli Lillie Piccio”

Salgının en yoğun olduğu dönemde, Kraliçe II. Elizabeth Birleşik Krallık’taki Filipinli hemşireleri mesleklerine olan sarsılmaz bağlılıklarından dolayı İngiliz İmparatorluğu Madalyası ile onurlandırdı. Minerva Klepacz, Royal Bournemouth Hastanesi’nde göz doktoru olarak çalıştı ve 2020’de onurlandırıldı, Charito Romano ise Surrey’deki Arbrook House’da kadrolu hemşireydi ve 2021’de onurlandırıldı.

Rahmetli Kraliçe ayrıca, 2013’te Supertyphoon Yolanda’nın yıkımından sonra katkılarından dolayı Manila’daki İngiliz Büyükelçiliğindeki konsolosluk görevlileri de dahil olmak üzere diğer Filipinlilere yıllar boyunca prestijli ödüller verdi; 2017’de Londra Köprüsü’ndeki terör saldırısı sırasında yardım ettiği için bir Filipinli hemşireye; ve Filipinler’de sekiz İngiliz büyükelçisine hizmet etmiş bir sürücüyü ödüllendirdi.

Avrupadaki 1 Numaralı Bakıcı; Filipinli Bakıcılar 

Avrupa birliği ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan haricinde Amerika ile İngiltere başta olmak üzere Filipinli Bakıcılar Dünyada 1 numaralı bakıcıdır. 

Filipinli bakıcı; yabancı dil (İngilizce) bilen yeni doğan bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı arayanlar tarafından her geçen gün talebi artan yabancı bakıcılardır. Filipinli dadı, ebeveynlerin çocuklarını gönül rahatlığı ile teslim edebileceği eğitimli, deneyimli ve referanslı bebek ve çocuk bakıcısı mesleğini profesyonel çalışan kişidir. 

Filipinli Bakıcı Ücretleri Ne Kadar?

2023 yılı filipinli bakici fiyatları; eğitimli bakıcı ve çalışma şekli gündüzlü olup haftanın 5 günü çalışan filipinli dadı ücreti 1.000 $ – 1.200 $ aralığında, evde yatılı kalabilen filipinli çocuk ve bebek bakıcısı ücretleri 1.200 $ ile 1.500 $ dolar arasındadır. Haftada 1 gün izin kullanırken + 200 TL ve üzerinde izin parası verilmektedir.

Filipinli Bebek Bakıcısı 

Yeni doğan ve 0 ila 24 aylık bebek bakımı konusunda deneyimli ve eğitim almış bebek bakıcısı olup üniversite mezunu profesyonel bakıcılık yapan kişidir.

Filipinli Çocuk Bakıcısı 

2 yaş ve üzeri çocuk bakımı alanında referanslı ve deneyim kazanmış çocuk bakıcısı olup üniversite mezunu evde çocuk bakıcılığı hizmeti sunan çalışandır.

Filipinli Karı Koca Hizmetli

Villa için hizmetli olarak çalışan filipinli karı koca hizmetli aile, sık sık yabancı misafiri gelen veya daha profesyonel olarak kahya hizmeti almak isteyen işverenler tarafından talep görmektedir. 

Filipinli Bakıcı Tutmanın Avantajları

Filipinli Bakıcı Arıyorum

Evde bebek ve çocuk bakıcısı mı arıyorsunuz? Sizde iyi İngilizce konuşabilen filipinli bakıcı arıyorum, diyorsanız. Doruk Danışmanlık size aradığınız gündüzlü ve yatılı kalabilen en uygun referanslı filipinli bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı adayını 24 saat gibi kısa sürede temin eder. 

Filipinli bakıcı ile Ugandalı bakıcı arasındaki farklar

 

Filipinli Bakıcı Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Filipino: Filipinler ülkesinin vatandaşı olan filipinli kelimesinin İngilizce karşılığıdır.

Pinoy: Filipin ülkesinin Filipinli vatandaşlarına, kültürlerine ve ayrıca Filipinlerin dışında denizaşırı bir ülkede bulunan Filipinli vatandaşlara atıfta bulunmak için kullanılan bir terimdir.

Filipinli bakıcı getirmek için öncelikle bebek ve çocuk bakıcısı adayının Türkiye’ye girişi için Filipinler de bulunan partneri ve akreditasyonu bulunan bir bakıcı danışmanlık ajansı seçilerek sonrasında ise çalışma izni başvurusunun sonucu olumlu olması halinde 45 gün ile 3 ay gibi bir sürede getirilebilmektedir. 

Call Now Button