Filipinli bakıcılar, bebek ve çocuk bakıcısı

Filipinli bakıcı; Türkiye’de yeni doğan bebeğe dadı yada çocuk için yabancı dil bilen bakıcı arayan babalar ile ünlü annelerinde İngilizce bilen bakıcı çalıştırmasının ardından Filipinli Dadı; ünlülerin dadıları olarak tüm sosyal medya, ınstagram da magazin haberlerine trend olmuştur. Doruk Danışmanlık, portföyündeki İngilizcesi iyi derece de olan eğitimli, deneyim ve referanslı filipinli bakıcı, dadı ve ev yardımcısı temin eder. 

Filipinli Bebek ve Çocuk Bakıcısı

Filipinli bakıcı; aldığı eğitimler ile profesyonel bebek & çocuk bakıcısı olarak başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Kocaeli ve diğer bir çok ilimizde dadı mesleğinin yanı sıra tecrübesi ve becerileri ile harika bir ev yardımcısı olarak villada, yalıda hizmetçi olarak ev temizlik işleri yapar.

Filipinli Bebek ve Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?

Filipinli bakıcı; işvereni ile anlaşmasına bağlı olarak gündüzlü çok sık tercih edilmemekle birlikte yatılı kalarak anne ve babanın birlikte belirdiği Filipinli bakıcı veya dadı iş tanımı ve görevleri içerisinde bulunan gerek sorumlulukları yerine getirirken, eve yardımcı bayan ise işveren tarafından ev içerisinde yapılması temizlik, yemek veya ütü gibi diğer ev işlerine yardımcı olarak ev temizliği yapar. 

Filipinli Bakıcı Özellikleri

Filipinli bakıcıların genel özelliklerinden bahsetmek isteriz. Ayrıca sosyal medya araçları arasında Instagram veya arama motorlarında araştırıldığında filipinli bakıcılar hakkında en güncel yorumlar %90 olumludur. Olumsuz yorumlar ile karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Filipinli bakıcının en çok tercih edilen bakıcı, dadı ve ev işlerine yardımcı olarak talep edilmesine etken nitelikleri aşağıdaki listedeki sıralayabiliriz.

 • Yabancı Dil: Filipinler ülkesinin  1986 sonrası 1987 Anayasası ile Filipin ülkesinin ulusal 2.ana dili İngilizce olmuştur. Ülkenin büyükşehirlerinde Filipince (Tagalog) ve İngilizce beraber konuşulmaktadır. Çocuğunun İngilizce bilen dadı ile büyümesini ve öğrenmesini tercih eden anneler için Filipinli bakıcı büyük avantajdır.
 • Dinamik Yapısı: Filipinli bakıcı kişilere ilk fiziki olarak bakıldığında göze çarpan özellikleri arasında minyon  ve enerjik yapıları ile pratikliği ön plana çıkan kişisel özelliğidir.
 • Saygı ve Nezaket: Ailelerin filipinli bakıcı aramasının en önemli kriterler arasında saygılı ve nezaketli karekterleri olduğunu söyleyebiliriz. Filipinli bakıcılar ufak sorunları problem haline getirmez ve talepleri çevirmez. Ayrıca işverenine karşı saygısız tavır içerisinde bulunmamak ile birlikte hoş olmayan gereksiz tutum ve yükselme içerisinde bulunmaz. Problem çözme konusunda saygılı ve nezaketli karekterlerini çok iyi ön plana çıkarırlar. Çocukların saygılı, nezaketli yetişmesi gibi gelişim süreçlerine ciddi katkı sağlar.
 • Sevgi Dolu, Merhametli ve Paylaşımcı: Yetişkin yada çocuklara karşı sevgi dolu, merhametli ve paylaşımcı kişisel özelliklerini karşılarındaki kişilere fazlası ile yaşatırlar. Küçük şeylerle mutlu olabilen, problem olabilecek tartışmalara katılmak yerine sakin ve rahat tavırları ile sorunlardan uzak dururlar. Kısacası filipinli bakıcı ile aileler mutlu, çocuklar güvende diyebiliriz. 
 • Sorumluluk ve Disiplin: Filipinli bakıcılar, gerek bakım gerekse ev işleri konusunda ciddi sorumluluk sahibi ile disiplinli bir şekilde çalışan ev personelleridir. Aileler çocuk, bebek ve evlerini bu özelliklere sahip olmaları nedeni ile filipinlilere gönül rahatlığı ile teslim eder.
 • Hijyen ve Temizlik: Kişisel hijyen ve temizliklerine önem veren, bakımını yaptığı çocuklarında gerek kişisel hijyeni gerekse yaşam alanlarının temiz tutulmasını çalışkan, pratik ve enerjik yapıları sayesinde en üst seviyede gerçekleştirmektedir. Ev temizliği konusunda yorum yapmak gerekirse maksimum hijyen anlayışı ile hizmet verir. 
 • Mutfak Kültürü: Egzotik ev yemek ve farklı lezzetleri denemeyi sever misiniz? Farklı mutfak kültürüne merakı olan ve denemeye açık işverenler için filipinli bakıcı kaçırılmaz fırsat olacaktır. Filipinler ülkesinin yemeklerini yapmakta iddialı olan bir Filipinli yardımcı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.
 • Bakıcılık Hizmeti: Çocuk veya bebek bakıcısı hizmetini Dünyada profesyonel olarak eğitimli, referanslı ve tecrübeli bir şekilde gerçekleştiren bir numaralı bakıcı; filipinli bakıcı olduğunu iddaa ederiz. 
 • Kaliteli ve Profesyonel Hizmet: Filipinliler, gerek evde bakım hizmetleri gerekse tek yada karı koca hizmetli olarak çalıştıkları ev hizmetleri alanında ev temizliği, servis ve ev işlerini kaliteli ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. 
 • Esnek Çalışma: Filipinli bakıcılar, işverenin talebi doğrultusunda esnek çalışabilen ve tatil vb seyahatlerde aileye eşlik edebilir. 

Filipinli Bakıcı Arıyorum

Filipinli bakıcı arıyorum? Filipinli bakıcı; dadı veya ev yardımcısı bir kaç yolu bulunmaktadır. Bu konuda güvenilir ve en iyi bir bakıcı bulma probleminin basit çözümü güvenilir bakıcı temini faaliyeti veren bakıcı siteleri veya bakıcı şirketleri aracılığı ile bulunur. Tabiki filipinli bakıcı adayının yurtiçi ve yurtdışından bulunmasından sonraki aşama ise ilgili makamlardan yasal izinlerin alınması gereklidir. Filipinli bakıcı için yasal izinlerin alınması yurtiçi veya yurtdışından getirmek için red ribbon sertifikası ile beraber alınması zorunlu olan çalışma izni başvuru işlemleri birbirinden farklıdır. Ayrıca İngilizce bilen bakıcı ve dadı arayan ailelerden gelen sıkça sorulan sorular arasında merak edilen bir soru “filipinli bakıcı fiyatları” nedir?

Yurtdışından Çalışma İzni ile Filipinli Bakıcı Getirme İşlemi ve Ücreti

Yurtdışı; hong kong, dubai, rusya, kıbrıs, singapur, ukrayna, kuveyt ülkelerinde bulunan bir filipinli bakıcı adayını Türkiyeye getirme çalışma izni veya filipinlerden getirtmek için DFA – red ribbon sertifikası ve filipinli bakıcı çalışma izni almak için başvuru eş zamanlı yapılır. 

Red ribbon sertifikası; Ankarada bulunan filipinli konsolosluğu aracılığı ile filipinlerde bulunan Filipin istihdam dairesine başvuru ile harçları ödenerek alınır. 

Filipinli bakıcı çalışma izni; çalışma bakanlığı web sayfasındaki “Yabancıların Çalışma İzinleri Otomasyon Sistemi – e-Devlet” sistemi üzerinden “yurtdışı ilk başvuru” butonu seçilerek başvuru formu doldurulur ve eimza ile imzalanır. 

Herhangi bir ülkeden getirmek istediğiniz filipinli bakıcı adayı var ise sizin için en kısa sürede bakıcınızı Türkiyeye getirebiliriz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 

Filipinli Bakıcı Nasıl Çalışır?

Filipinli bakıcılar; ailenin talebi doğrultusunda gündüzlü, yatılı kalarak bebek ve çocuk bakımı konusunda annelere bakıcı, dadı, oyun ablası olarak destek verir. Ayrıca filipinli yardımcı bayan; ev yardımcısı olarak ev temizliğine veya villada ev işlerine yardımcı pozisyonunda eşi ile birlikte bay ve bayan karı koca hizmetli olarak çalışır. 

Filipinli Bakıcı Kimdir?

Sadece çocuk veya bebek bakıcısı olarak profesyonel evde bakıcılık hizmeti almak isteyen işverenler filipinli dadı tercih eder. Filipinli bakıcı ile dadı arasındaki en belirgin fark ise filipinli bakıcı; hafif ev işlerinde de anneye destek verir. Filipinli dadı fiyatları ile filipinli bakıcı ücretleri arasında neredeyse fark yok denecek kadar azdır.

Red Ribbon Sertifikası Nedir?

Red ribbon sertifikası; filipinlerden ev hizmetlerinde çalıştırmak için filipinli bakıcı getirmek isteyen işverenlerin Filipinler Başkonsolosluğu – Ankara tarafından hazırlanarak, istihdam idaresi tarafından apostille onaylanmış iş izin belgesidir. Red ribbon sertifikası almanın amacı evde bakıcılık hizmetlerinde çalıştırmak istediğiniz Filipinli dadının, Filipinler Konsolosluğu tarafından tanındığını, hem sizin ve hem de dadınızın haklarını koruyan bir iş sözleşmesidir.

Red Ribbon Sertifikası Ne İşe Yarar?

Sizin ile Filipinli çalışanınız arasında sözleşme ve bu sözleşmenin Filipinler Konsolosluğu tarafından güvence altına alınmasını sağlar. İşveren ile işçi arasında 2 yıl süre ile geçerli olan legal bir kontrattır. Her 2 tarafında haklarını korur. Filipinli bakıcı, yıllık izin için ülkesine (Filipinler’e) giderek tatil bitiminde ülkesinden tekrar Ülkemize sorunsuz bir şekilde dönmesini olanak sağlayan çıkış izin belgesi niteliğindedir. Red Ribbon belgesi olmadan Filipinlere girebilir, fakat bu belge olmadan filipinlerden bakıcı veya dadınız çıkış yapamaz. 

Red Ribbon Sertifikası Nasıl Alınır?

Gerekli *istenen belgeleri ile başvuru formları eksiksiz doldurularak tercüme edilmesinden sonra gerekli makama onaylatıldıktan sonra, Filipinler Konsolosluğuna apostille yapılması için teslim edilerek alınır.

Red Ribbon Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır?

Doruk Danışmanlık, red ribbon belgenizin tamamlanarak konsolosluğa teslimini takip eden, yoğunluk durumuna göre 5 iş günü içerisinde Red Ribbon belgenizi size teslim eder.

Filipinli Bakıcılar

 • En sağlıklı şekilde bakımını yaptığı bebek & çocuğun beslenmesini sağlar,
 • Doğru olan uyku düzeni oluşturur, sağlıklı ve en uygun saatler içerisinde uyumasını sağlar,
 • Bebek kıyafetleri, odası ve oyuncakları sterilize edilerek hijyenik olmasını sağlar,
 • Bebek & çocuk kıyafetlerini yıkatır, kurutur, ütüler ve dolaba yerleştirir,
 • Bebek ve çocuk odasını temizler, havalandır, oyuncakları toplar,
 • Bebek ve çocuğun odasındaki nevresimlerini en uygun şekilde günlük olarak değiştirir,
 • Bebek & çocuğun beyin motorunun gelişimine katkı sağlayacak etkinleri oluşturur,
 • Çocuğun sosyalleşmesini sağlar,
 • Çocukla kreşe, parka, denize, ve oyun gruplarına gider,
 • Bebek & çocuk arasında güzel bir iletişim kurar,
 • Bebek veya çocuğun çok iyi derece de İngilizce yazma aynı zamanda konuşmasını sağlar,

Filipinli Karı Koca Hizmetli (Aile / Çiftler)

Villaya, Yalıya yada Çiftlik evinizde yatılı çalıştırmak üzere, filipinli karı koca hizmetli mi arıyorsunuz? Yaşam alanınızdaki, ev ve bahçe işlerinin titizlikle yapılması için ihtiyacınız olan güvenilir, mutfaktan bahçeye kadar temizliği ile bakımını üstlenebilecek karı koca çift / aileyi sizin için temin ediyoruz. Referanslı karı koca hizmetli aile personellerimize; villanızı, çiftliğinizi gözünüz arkada kalmadan emanet edebilirsiniz, siz evdeyken veya yokken de siz varmış gibi aynı disiplin ve sorumluluk duygusu ile bayan (ev temizliği, yemek vb) ev işlerine yardımcı, erkek ise (bahçe bakımı, şoförlük, havuz ve evcil hayvan bakımı vb) bahçedeki işlerinizi aksatmadan yapar. 

Bağ evine, çiftlik evine veya şehir yaşantısı içerisinde bulunan yaşam alanınız olan villaya yada yalıda ev işlerinde aynı zamanda bahçe bakımının yanı sıra diğer işlerinin yapılması için çalıştırmak istediğiniz, ihtiyaç olan çocuklu ve/veya çocuksuz karı koca ev hizmetli aileyi buluyoruz. 

Portföyümüzdeki Türk ve yabancı uyruklu karı koca hizmetli (aile/çiftler/eşler); 

Filipinli Karı Koca Hizmetli Ne İş Yapar?

Bayan Hizmetli (Ev Yardımcısı olarak Ev İşleri; Yemek, Temizlik, Çamaşır ve Ütü) ayrıca eşe de bahçede destek olur.

Erkek Görevli ise;

 • Bahçe bakımı
 • Havuz bakımı 
 • Evcil hayvan var ise bakımı
 • Konukların karşılanması
 • Market alışverişi
 • Tadilat işleri
 • Şoförlük

Filipinli Yardımcı Bayan [Ev Yardımcısı] Ne İş Yapar?

 • Evin temizliği, düzeni ve işleyişini sağlar,
 • Kıyafet ve ev tekstil ürünlerinin ütülerini yapar,
 • Yemek yapımına yardımcı olur,
 • Islak zeminleri temizler,
 • Antika vb aksesuarların tozunu alır, temizler,
 • Kıyafetleri yıkatır, kurutur, ütüler ve dolaba kaldırır,
 • Yemek saatlerinde masanın kurulmasını ve kaldırılmasını sağlar,
 • Koltukları vb. kumaş mobilyaları siler,
 • WC ve banyonun günlük temizliğini sağlar,
 • Mutfağın temizler ve eksiklerini çıkarır aynı zamanda temin eder,
 • Gerektiğinde anneye babaya çocuk bakımında destek olur,
 • Gelen misafirleri en güzel şekilde karşılar, ikram ve servis yapar,
 • Var ise evdeki evcil hayvanın bakımına yardımcı olur.

Filipinli Bakıcılar Neler Yapar? 

 • Bakıcılık,
 • Dadılık,
 • Bebek bakıcılığı,
 • Çocuk bakıcılığı,
 • Yaşlı refakatçiliği (yabancılar için),
 • Hasta bakıcılığı (yabancılar için),
 • Ev yardımcılığı,
 • Villa yardımcılığı
 • Yalıda hizmetçilik,
 • Evde Hizmetçi / hizmetliliği yapar.

Filipinli Bakıcı Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Filipinli Bakıcı; Dünyada ve Türkiyede İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Bodrum ve diğer neredeyse her ülkede aileler tarafından popüler çalıştırmak istenen dadı olmuş, hatta ünlülerin tercih ettiği bakıcı olarak gazete manşetlerine, fiyatları ve ile ekşi sözlüğe konu olan profesyonel filipinli bakıcılar, Doruk Danışmanlık olarak İngilizce bilen bakıcı ve dadı arıyorum, diyen ailelere şiddetle önerdiğimiz (eğitimli) üniversiteli bakıcıdır. Peki, bu yazımızda bahsettiğimiz eğitimli, deneyimli aynı zamanda güvenilir filipinli bakıcı bulmak için bakıcı temin ajansı seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını maddeler halinde listede bulabilirsiniz. 

Filipinli Bakıcı Arıyorum

Bakıcı, dadı yada ev işlerine yardımcı olabilecek filipinli bakıcı arıyorum, diyorsanız. Aradığınız Filipinli, Doruk Nanny Agency ile 1 günde temin eder. Doruk Bakıcı Danışmanlık portföyü eğitimli, tecrübeli ve referanslı filipinli bakıcılardan oluşur.

Filipinli Bakıcı Ücretleri

Her anne için çocuğuna baktıracağı bebek bakıcısının mesleki olarak bilgisinin yeterliliği kadar, İngilizce bilen bakıcı ücretleri de dolarında yükselmesi ile önemli bir konu haline gelmiştir. Çalışan yada ev hanımı çoçuklu anneler, bebeği ve kendisine yardımcı olabilecek filipinli bakıcı yada anneye destek olabilecek yardımcı bayan arıyorum, diyerek bakıcı danışmanlık şirketleri ile görüşmeye başlar. 

2023 yılı filipinli bakıcı & dadı ücretleri; (gündüzlü) tam gün çalışan filipinli bakıcı için 1.000 $ – 1.200 $ dolar ücret alırken, hafta içi 5 gün olarak 08.00-18.00/19.00 saatleri arası çalışır. Yatılı filipinli bakıcı fiyatı ise 1.200 $ – 1500 $ dolar arasındadır. Haftanın 6 günü evde yatılı kalarak çalışma izini veya oturma izni ile 1 gün / 24 saat izin yaparak çalışır. 

Call Now Button