Dadı Adayında Aranan 10 Özellik

Dadı ararken ve seçerken nelere dikkat edeceğinizi bilmek zordur. Önemli olan o kadar çok şey var ki, süreçten bunalmak çok kolay. İşte kaliteli ve profesyonel dadı adayının ortak on (10) özelliğini listeden bakarak kılavuz olarak kullanmak, sürecinizi biraz daha az göz korkutucu hale getirebilir.

DADI BUL

 1. Bebek & Çocuk Sevgisi: Bir bakıcının en önemli özelliği tabii ki çocuklara olan gerçek sevgisidir. Eğitim, deneyim ve özel beceriler önemlidir, ancak bunların hiçbiri çocuklarla çalışmayı gerçekten sevmeyen bir kişiyi kaliteli bir bakıcı yapmaz. Çocuklardan zevk almak ve onların bakıcısı olmaktan onur duymak, diğer her şeyin üzerine inşa edildiği temeldir.
 2. Heyecanlı ve Dinamik: Dadılar uzun günler çalışır ve çoğu zaman çok fazla sorumlulukları vardır. Bazıları için bu, işle ilgili heyecanlarını çabucak bastırabilir. Diğerleri her şeyi adım adım ele alır ve çocuklarla çalışmak için doğal coşkularının onları gün boyunca yönlendirmesine izin verir. Her gün işe gelme konusunda heyecanlı kalabilen bir dadı, çocuğunuzun birlikte vakit geçirmekten keyif alacağı biridir.
 3. Eğlenceli ve Sosyal: Çocukluk tamamen eğlenceyle ilgilidir. Yaptığı işten gerçekten zevk alan ve çocuğunuz için eğlenceli, çok yönlü günler planlayacak bir dadı bulun. Aptal olmak, günlük durumlarda mizahı bulmak ve hayata iyimser bir bakış açısına sahip olmak, bir sonraki bakıcınızda aramanız gereken kilit unsurlardır.
 4. Beslenme Düzeni: Bir çocuk yetiştirme fikri, bir dadı rolünün merkezinde yer alır. Derin bir düzeyde bağlantı kurabilmek, güvenli, sevgi dolu bir ilişki kurabilmek ve istikrarlı bir ortam sunabilmek, çocuğunuzu beslemenin önemli unsurlarıdır. Çocuğunuzun bireysel ihtiyaçlarına duyarlı, ilgi alanlarına göre ilgi çekici bir gün oluşturan ve bakıcılık tarzını onun kişiliğine ve mizacına uygun hale getiren bir dadı harika bir keşif. Bakımın tüm önemli sürekliliğinin daha da iyi olmasını sağlamak için uzun süreli bir işte kalmaya kararlı biri.
 5. Sorumluluk ve Dikkat: Dadı, gün boyunca çocuğunuzun sağlığı, güvenliği ve esenliği hakkında sonsuz kararlar verecektir. Acil bir durumu doğru bir şekilde değerlendirebilecek ve en güvenli hareket tarzına karar verebilecek bir dadı istiyorsunuz. Ve öğle yemeğinde ne yapılacağı, sürpriz bir karmaşanın nasıl üstesinden gelineceği ve lavabo taştığında kimi arayacağı gibi basit şeyler hakkında iyi seçimler yapabilen biri.
 6. Dakik Olma: Dadınızın sabah zamanında varacağına güveniyorsunuz. Kapıdan çıkmanız gerektiği zaman dışarı çıkmak, işiniz için kritik olan sabah erken taahhütleri yerine getirmenize yardımcı olur. Gün boyunca dakikliği de önemlidir, çünkü okulu bırakır ve alır, çocuğunuzla birlikte derslere katılır ve gerekli tüm ev işlerini tamamlamasını sağlamak için zamanını yönetir. Dakik olmak ve iyi zaman yönetimi becerilerine sahip olmak, her şeyi ve herkesi doğru yolda tutacaktır.
 7. Güven Duyma: Ebeveynler, dadılarına çok fazla güvenmek zorundadır. Elbette en büyük güven gösterisi onun çocuklarına bakmasına izin vermesidir. Ama aynı zamanda evleri, arabaları ve aileleriyle ilgili birçok hassas bilgi konusunda da ona güveniyorlar. Bir bakıcının güvenilir olması, işe alma kararının önemli bir parçasıdır. Bakıcınızın çocuğunuzu her zaman seveceğini ve ilgileneceğini bilmek ve onun sağlığı ve iyiliği için doğru kararlar vermesi şarttır. Evinize ve mülkünüze saygı duyacağını, mahremiyetinizi koruyacağını ve işte gördüğünü ve duyduğunu gizli tutacağını bilmek de önemlidir.
 8. Esneklik: Bu özellik, bir dadının işinizde başarılı bir şekilde çalışma yeteneğini artırabilir veya bozabilir. Dadı bakımı, 9’dan 5’e kadar standart bir programla veya asla değişmeyen bir iş tanımıyla gelmez. Yerleşik esneklik, genellikle ebeveynlerin diğer bakım türlerine göre dadı bakımını seçmesinin ana nedenlerinden biridir. Adaylarla görüşürken, ne tür bir esneklik sundukları ve zamanlama, günlük sorumluluklar ve ev ortamı ile ilgili rahatlık düzeylerinin ne olduğu hakkında konuşun. Değişime kolayca uyum sağlayabilen dadılar, dadılık pozisyonlarında daha başarılı olma eğilimindedir.
 9. İletişim: Dadı / aile ilişkisinin başarısı, ebeveynlerin ve dadıların birbirleriyle net bir şekilde iletişim kurabilmelerine bağlıdır. Beklentileriniz veya talimatlarınızdan emin olmadığında rahatça soru sorabilen, çocuğunuzla ilgili önemli bilgileri sizinle düzenli olarak paylaşan ve iş ilişkisindeki tüm sorunları dürüstçe ele alan bir dadı arayın.
 10. Güvenilirlik: Dadı bakımının dezavantajlarından biri, birçok önemli şey için yalnızca bir kişiye güvenmenizdir. Dadınız yalnızca birincil çocuk bakım sağlayıcınız değil, aynı zamanda evdeki destek kişinizdir. Bu nedenle, her gün zamanında ve çalışmaya hazır olarak ortaya çıkacağına güvenemezseniz, elinizde ciddi bir problem var demektir. Referanslar, bir adayın güvenilirliği hakkında harika bir bilgi kaynağıdır.

Bir dadının, bakıcınız olarak çalışmak için gereken özelliklere sahip olup olmadığına karar vermek önemli bir karardır. Özgeçmişini incelemek ve onu bir insan olarak tanımak için zaman ayırmak, tüm parçaları bir araya getirmenize yardımcı olacak ve böylece bilinçli bir karar verebilirsiniz.

DADILAR 

 • Türk dadı,
 • Filipinli dadı,
 • Yabancı dadı,
 • Gürcü dadı,
 • Özbek dadı,
 • İngilizce bilen dadı,
 • Profesyonel dadı,
 • Rus dadı,
 • Yabancı dil bilen dadı,
 • Ukraynalı dadı,
 • Moldovalı dadı,
 • Nepalli dadı,
 • Endonezyalı dadı,
 • Etiyopyalı dadı,
 • Yatılı dadı,
 • Gündüzlü dadılar.
Call Now Button