İdeal Dadının 12 Özelliği

Bir dadı tutmak, özellikle çocuğunuz için doğru dadı adayını seçmek veya anlamak, ebeveynler için son derece önemli bir karardır. Her ebeveyn, çocuklarına güvenli, rahat ve eğlenceli bir ortam sağlarken aynı zamanda görgü kurallarını uygulayan ve disiplin konusunda iyi standartlar belirleyen bir dadı ister. Dadı ve işveren arasında harika bir ilişki kurmanın anahtarı oldukça basittir, sağlam iletişimdir. Dadı ihtiyaçlarınızı ve özelliklerinizi biliyorsa ve deneyim sahibi olduğu bir alandaki uzmanlığını özgürce ifade edebiliyorsa, dadı/ebeveyn ve dadı/çocuk arasındaki ilişkinin uyumlu olmaması için hiçbir neden yoktur. Dadınızı tanımak için zaman ayırın, böylece size yaklaşabileceklerini ve çocuk(lar)ınızın yetiştirilmesiyle ilgili olarak size dürüst geri bildirimde bulunabileceklerini hissedebilirler. Harika bir bakıcı için size gerekli olduğuna inandığımız önemli kriterlerin kılavuz niteliğinde bir listesini hazırladık!

1. Etkili bir fark yaratmak…

Harika bir dadı, bakımı altındaki çocukların hayatlarında olumlu bir fark yaratmaya kendini adamıştır. Rollerine son derece saygı ve bağlılık gösterirler ve çocuğa iletişim, eğitim, yaratıcılık, spor, görgü ve disiplin konularında gelişmelerine yardımcı olarak birçok alanda öğretmek, çocuklarınızın sevimli, çok yönlü küçük varlıklar olmalarına yardımcı olmak isterler.

2. Dadı, dadı olmayı sever

Dadıların çoğu naziktir, sevecendir ve çocuk bakımı görevlerine gerçekten aşıktır, genellikle içgüdüsel bir anneliktir. Dadı mesleği çok çeşitli ve önemlidir. Planlama, uygulama ve günlük olarak ebeveynlere çocuğun gelişimiyle ilgili rapor vermek, çocukların kaydettiği ilerlemeyi görmenin yanı sıra mutlu ve rahat ebeveynler görmek, bir dadıya mükemmel bir his verir. Mesleği ile gurur duyar ve iş tatmini yaşar.

3. Çalışkanlık

Harika bir dadı, ailenin gereksinimlerine mutlak titizlik ve saygı gösterir. Ebeveynlerin bir şeylerin yapılmasını nasıl sevdiğinin ince ayrıntılarını anlamak için zaman ayırırlar ve çocuklarla geçirdikleri süre boyunca çocuklarla ne yaptığına dair ayrıntılı bilgi verirler.
Bir ebeveyn için, yalnızca gereksinimlerinin dikkate alınmadığını, aynı zamanda çocuk(lar)ıyla gerçekleştirilen tüm etkinliklerden haberdar olduklarını ve haberdar olduklarını bilmek gerçekten ödüllendiricidir. Dadınızın bir yapıları olduğunda ve her şeyi planladıklarında koruyucu olduğunu bilirsiniz.

4. sabır

İyi bir dadı her zaman sabırlıdır. Hatalarını görür ve yanlışları kabul edip, düzeltirler. Çocukların kendilerini rahat hissetmeleri için özen gösterilmesi gerektiğini, sabırlı ve nazik olması gerektiğini bilir. Bir dadı çocuğun duygularını her zaman kendilerinden önce düşünür.

5. Eğitimli İlk Yardım

Çocuğunuzun ilk yardım eğitimli bir dadı tarafından bakıldığını bilmek siz ebeveynler için büyük bir avantajdır. Acil durumlarda bir bakıcının neler yapabileceğini bilmek ebeveynin üstünden büyük bir yük alır. Acil bir durumda ne yapacağını bilmesi ailenin aklını evde bırakmaz.

6. Harika bir dadı, ailenin mahremiyetine saygılıdır ve ortaya çıkabilecek her türlü kişisel soruna karşı duyarlıdır

Bu özelliklere sahip evde bir bakıcı ile yaşamak çok önemlidir. İyi bir dadı, çevresindeki durum ne olursa olsun profesyonelliğini korumasını bilen biridir. Harika bir dadı kendini bir profesyonel olarak görür, yaptıklarıyla gurur duyar ve işinde de performans olarak kendini gösterir. İyi bir dadı, ailenizin bir parçası olacaktır. Bu nedenle ailenin bir parçası olan dadı performansı yüksek olur. Aile işlerinizin gizliliği son derece önemli olmalıdır.

Ailenize nasıl bir dadı çok yakışır?

7. Harika bir dadı, bol enerjiye sahip olmasını ve baktığı çocuklara ayak uydurabilmesini sağlar

Çocuk bakımı kolay iş değildir ve eğer zamanınızı bir dadı olarak adadıysanız, kendinizi neyin içine soktuğunuzu bilmelisiniz. Bu nedenle bir dadı, çalıştığı süre içinde enerji dolu, mutlu olmasını ve aileye evde harika bir hava yaratır.

8. Harika bir dadı, çocuklar için beslenmenin önemini anlar ve basit yemekler hazırlayabilir

Dadının, çocuğun sağlıklı, besleyici ve dengeli bir beslenme düzenine sahip olması gerektiğini anlaması özellikle önemlidir, çünkü bu yalnızca çocuğun enerjisini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihin yapısı ve genel olarak iyiliği üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. olmak.

9. Harika bir dadı, baktığı çocukların refahını etkileyebilecek herhangi bir şey hakkında ne zaman konuşacağını bilir

Her ebeveyn, konu çocuklarının iyiliği söz konusu olduğunda hem dinleyen hem de konuşan bir dadıyı sever. Çocuğunuzun dadısıyla harika, uzun süreli bir ilişkiniz olacaksa, bu işveren ve çalışan arasında iki yönlü olmalıdır. İşveren, onların ulaşılabilir olmasını sağlamalı ve dadıya, kendilerini bir yük gibi hissetmeden ortaya çıkabilecek sorunlar hakkında konuşması için zaman vermelidir.

10. Çoklu görev efsaneleri dadınızın bakması

Dadı, bebeği beslerken ve ev ödevlerine yardım ederken daha büyük çocuklar için akşam yemeği pişirebilir. Tek bir çocuğu olsa bile, aynı anda birkaç şeyi yapabilmesi gerekir, bu nedenle aynı anda birden fazla şeyle başa çıkma yeteneği dadı için ciddi bir zorunluluktur. Dadıların ve annelerin çoklu görevin ustaları olduğuna inanıyoruz!

11. Çocuklarınız onun söylediği ve yaptığı tüm harika şeyler hakkında konuşmayı bırakamazlar

Her şeyi iyi yapabilen bir dadı bulabilirsiniz ve çocuklarla birlikte olmaktan gerçekten keyif aldığında, çocuklarınız bunu anlayacaktır. Kariyerinin aşkı, çocuğunuzla birlikte olduğu her gün parlayacaktır.

12. Dadı, sorunlara yaratıcı çözümler bulur ve çocuğunuza mümkün olan en iyi bakımı sağlamak için sizinle birlikte çalışır.

Dadılar, çocuklar için yaratıcı çözümler bulmakta harikadır. Örneğin, çocuğunuzun boyası biterse, çocuğunuzun kullanabileceği güvenli ve eğlenceli bazı ev gereçleri bulacaktır. Çocuğunuz uyumuyorsa, sorunu çözmenin ve çocuğunuzu kısa sürede rutine döndürmenin bir yolunu tartışmanız için tavsiye ve yardım veya araştırma yolları için size dönecektir. Hem inisiyatif alması hem de sizinle işbirliği yapması işini ciddiye aldığını gösterir.

Call Now Button