Yeni EBEVEYNLER İçin 10 İpucu

İlk kez ebeveyn olmak göz korkutucu olabilir Yeni bir bölgeye adım atıyorsun ve büyük bilinmeyenle yüzleşiyorsun Yeni anne babaların suya düşen ördek gibi anne babalık yaptıkları, annelik içgüdüsünün devreye girdiği ve yılların akıp gittiği bir gerçektir Kesinlikle kolay değil , dalgalar arasında yelkencilik desek yalan olmaz ama büyülü, harika ve çok özel. Yeni doğan bebeğinizi hastaneden eve götürmek, başka hiçbir şeye benzemeyen bir duygudur Sen bizim geleceğimiz her şeyiniz orada, kollarınızın arasında. İşleri biraz daha kolaylaştırmak için, ilk kez anne-baba olacaklar için ilk on (10) ipucumuzu paylaşmaya karar verdik. 

Yeni EBEVEYNLER İçin 10 İpucu

1. Bazı ebeveyn gruplarına katılın. Facebook’ta veya diğer forumlarda çok sayıda çevrimiçi var Kendinizi hazır hissettiğinizde kesinlikle bazı bebek gruplarına katılmaya çalışın . Ruh halinizi yükseltmenize ve sizi evden çıkarmanıza gerçekten yardımcı olabilir. Sadece benzer durumdaki insanlarla tanışmakla kalmayacak yepyeni bir ebeveyn topluluğuyla tanışacaksınız. Hatta belki yeni arkadaşlar bile edinirsiniz. Etrafınızı anlayan insanlarla çevrelemek her zaman güzeldir.

2. Kendinize güvenin. Bu en önemli tavsiye olabilir. Yeni ebeveynler genellikle akrabalardan, arkadaşlardan ve hatta sokaktaki rastgele yabancılardan istenmeyen tavsiyeler alırlar. Unutma, dinlemek zorunda değilsin. Ebeveyn sizsiniz ve bebeğiniz için en iyisinin ne olduğunu yalnızca SİZ bilirsiniz. Kendinize güvenin ve içgüdülerinize güvenin.

3. Sunulan yardımı kabul edin. İnsanlar yeni bebeğinizle tanışmak için acele edecekler siz duş alırken onları kucaklamayı veya hatta evinizi biraz toplamayı teklif edecekler. evet deyin. Doğumdan sonra iyileşmek için zamana ihtiyacınız varBiri yardım etmek isterse teklifini kesinlikle kabul etmelisiniz Desteği kabul ettiğiniz için utanmayın veya suçlu hissetmeyin.

4. Bebek uyurken uyumaya çalışın. İlk birkaç hafta mümkün olduğunca çok dinlenmeye ihtiyacınız olacaktır. Az önce bütün bir insanı dünyaya getirdiğinizi ve vücudunuzun hala iyileşmekte olduğunu unutmayın. Yeni rutine ve bölünmüş uykuya alışıyorsunuz. Bulaşıkları yıkamak veya ütü yapmak için mükemmel bir zaman gibi görünebilir, ama bunların hepsi bekleyebilir. Uykuya ihtiyacın var. Bize güvenin, bunun için çok daha iyi hissedeceksiniz!

5. Misafirler için temizlik yapmayı dert etmeyin. Bebek geldiğinde, insanlar onlarla tanışmak ve nasıl olduğunu görmek için sıraya girecekler. Evi görmeye gelmiyorlar, lavaboda bulaşık yığını ya da yerin ortasında rastgele bir çorap olması umurlarında değil. Asla bilemezsiniz, hatta sizin için yapmayı teklif edebilirler ve çok ihtiyaç duyduğunuz dinlenmeyi yakalamanız için size fazladan zaman verebilirler.

6. Kendinizi affedin. Her ebeveyn hata yapar. Her ebeveynin kazaları vardır. Sorun değil. Bu seni korkunç bir ebeveyn yapmaz, seni insan yapar. Kimse mükemmel değildir. Uzmanlar bile aynı fikirde değil ve herkes farklı şeyler yapıyor. Onlar hakkında kendinizi hırpalamayın.

7. Kim olduğunuzu unutmayın. Siz sadece anne ve baba değilsiniz, hala sizsiniz. Deneyin ve sizin için bir şeyler yapmak için biraz zaman ayırın. İster bebek öncesi yaptığınız gibi saçınızı kıvırın, ister ücretsiz bebek için bir arkadaşınızla bir saat görüşün. Bu küçük anlar sizi canlandıracak, gençleştirecek ve ruh halinize yardımcı olacak. İster inanın ister inanmayın, bu aynı zamanda bebeklerin duygularınızı kolayca kavrayabilmelerine de yardımcı olacaktır! Mutlu ebeveynler eşit mutlu bebek. Bu nedenle, biraz yalnız kalmaya ihtiyaç duyduğunuz için asla kendinizi suçlu hissetmeyin.

8. Her yerde bebek malzemeleri bulundurun! Bebek yatak odası, oturma odası ve arabada. Bu, sizi o feci kaka patlaması anlarında kafasız bir tavuk gibi etrafta koşturmaktan kurtarır . Herkesin başına gelir . Yedek bebek bezi, giysi vbBebek değiştiricide bir şey unutursanız, arabada kullanışlıdır. Yine, hepimiz bir noktada unuttuk.

9. Birlikte fotoğraf çekin. Kendinizi buna hazır hissetmiyor olabilirsiniz, aynı pijamalarla geçirdiğiniz huzursuz geceler ve günler yüzünden berbat göründüğünüzü düşünebilirsiniz , ancak gelecekte onlara dönüp baktığınız için minnettar olacaksınız. Eşinizin ve bebeğinizin hazırlıksız fotoğraflarını çekinHer an şekerleme yapın çünkü yakında o an sona erecek ve bir hatıradan başka bir şey olmayacaktır.

10. Anı yaşayın. Yapılacaklar listeleriniz bekleyebilir. Önümüzdeki hafta önümüzdeki hafta oluyor. Bugünü, anı yaşayın. Bebeğinizi kucaklayın ve her şeyi içine alın hey sonsuza kadar bu kadar küçük kalma mümkün olan her anın tadını çıkar Tüm ebeveynlerin hemfikir olacağı ve herhangi bir ebeveynin size söyleyeceği tek şeyyılların ne kadar hızlı geçtiğidir.

Call Now Button