Filipinli Yardımcı Bayanlar

Filipinlerden gelen, filipinli yardımcı bayanlar işgücü piyasası için çok önemlidir. Ayrıca, Türkiye’de aileler giderek daha sık evine ve çocuklarına bakacak filipinli bir kişiyi işe almaya karar veriyor. Bunun bir tür sosyal statü sembolü olduğuna inanılıyor, ancak birçok nedenden dolayı bir hizmetli seçiyorlar. Bu ülkenin kadınlarının dünyanın en iyi bakıcı, dadı ve ev temizlikçileri olduğuna inanıldığı için en çok talep edilenler arasında Filipinlilerdir.

Filipinli ev işlerine yardımcı neden giderek daha popüler hale geliyor

Her geçen gün daha fazla aile filipinli ev yardımcısı kullanıyor. Bakıcılık, ütü, temizlik ve yemek pişirmede yardımcı olur – tek kelimeyle işverenlerini bu görevlerden kurtarır. Bir filipinli tutma kararı çeşitli nedenlerle verilir – bazıları temizlikten kazanılan zamanın özel işlerini yaparak veya aileleri veya partnerleriyle zaman geçirerek geçirilebileceğini açıklar. Büyük daireleri olan işverenler, bu kadar geniş alanları kendi başlarına “temizleyemezler”. Pek çok neden var, ancak herkes ev yardımcısı mesleğinin giderek daha popüler hale geldiğini ve bir hizmetli işe almayla ilgili korkuların veya engellemelerin geçmişte kaldığını gösteriyor.

Filipinli ev yardımcısı işe almanın avantajları nelerdir?

Filipinler, Güneydoğu Asya’da, Pasifik Okyanusu’ndaki Filipin takıma dalarında uzanan bir ülkedir. Ekonominin ana sektörleri tarım ve sanayi ile fakir bir ülkedir. Tarım açısından pirinç, hindistan cevizi ve mısır bitkileri büyük önem taşımaktadır. Hayvansal üretim ağırlıklı olarak domuz ve kümes hayvancılığıdır. Endüstriyel üretim açısından en önemlileri tarım-gıda işleme, tekstil ve giysi üretimi, elektronik endüstrisi ve aksesuar ve araba parçaları üretimidir.

Filipinlilerin hayatı hakkında her zaman gülümseyen ve pozitif insanlar olarak anılır. Arkadaş canlısı, çatışmasız, çok çalışkan, vicdanlı ve sadıktırlar. Türk ailelere değer veriyorlar, onları zengin ve müreffeh buluyorlar ve bu nedenle iş için isteyerek ülkemize geliyorlar. Türkiye’de kendilerini iyi hissediyorlar çünkü burası kültürel olarak Filipinler’e çok benzeyen bir ülkedir. Filipinlerde olduğu gibi Filipinler’de de Katoliklik baskın dindir. Ayrıca, Filipinler’in her sakini, ülkenin resmi dili olan İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuştuğundan, İngilizce bilen Türk işverenler ve Filipinliler arasında bir dil engeli yoktur.

Diğer şeylerin yanı sıra, yukarıda belirtilen nedenlerle, Filipinler’den gelen ev işlerine yardımcının yanı sıra bu ülkeden başka pozisyonlarda çalışanların işe alınması son zamanlarda Türkiyede çok popüler olmuştur.

Filipinliler dünyanın en çok aranan bakıcı, dadı ve ev temizlikçileri

Zenginlik seviyesinin son derece düşük olduğu Filipinler’de genç kadınlar yurtdışında çalışma fırsatından yararlanıyor. Yurtdışında çalışmak onlar için çok iyi bir gelir kaynağı. Türkiye’de çalışan Filipinliler çoğunlukla evle ilgileniyor, yemek hazırlıyor ve çocuklara bakıyor.

Filipinler’den gelen çalışanlar çok yüksek taleplere sahip değiller ve Türkiye’deki koşullara çok hızlı uyum sağlıyorlar. Çok çalışkan ve becerikli, neşeli ve çatışmasızlar. Filipinliler çok kibar ve aile odaklı kadınlardır. Bu, ailenin her zaman önce gelmesi gerektiğini söyleyen Filipin kültürünün bir parçasıdır. Sakindirler, çatışma yapmazlar, çok sorumluluk sahibidirler ve evle şevkle ilgilenirler. Birçok Filipinli de kendi ülkelerinde Üniversite mezunlarıdır.

Filipinler’den gelen ev yardımcısı tüm dünyada çok popüler. Hong Kong, Singapur, Dubai, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti’nde en çok yaygın ve son zamanlarda Türkiye’de da büyük ilgi görüyor.

Filipinlerden getirerek, Filipinli ev yardımcısı nasıl işe alınır?

Filipinli çalıştırmanın çok büyük bir avantajı, uzun süreli bir sözleşmeye yönelik olmasıdır. İşe başlamak için yaklaşık 10.000 kilometre seyahat ederken, işten ayrılmak ya da işvereni değiştirmek o kadar kolay değil. Tüm yönler, Filipinli bir kadını ev yardımcısı olarak işe almak için konuşulur. Ancak, Filipinli ev işçileri işe alma ve işe alma prosedürünün oldukça karmaşık olduğu dikkate alınmalıdır. Yasallaştırma kurallarını bilmek çok önemlidir. Türkiye’deki Filipinli bakıcıları işe almak daha kolaydır.

Doruk Danışmanlık, Filipinler’den çalışanları işe alma ve Türkiye’deki bakıcı ve dadılar konusunda uzmanlaşmıştır. Filipinler’den bakıcı, dadı veya ev yardımcısı istiyorsanız, uzmanlarımızdan yardım istemek en iyisidir.